Oszczędność energii to nawyk, który powinniśmy wypracować w sobie jako populacja nie tylko ze względu na zasobność portfela, lecz również w trosce o środowisko naturalne. Im bardziej oszczędnie gospodarujemy źródłami energii, tym mniej zanieczyszczeń trafia do atmosfery. Co więcej, z każdą dekadą na świecie maleją naturalne zasoby źródeł energii, dlatego powinniśmy dążyć do ograniczania ich zużywania. Niewątpliwie ważnym krokiem w tym procesie jest rozpowszechnianie zastosowania nowoczesnych materiałów izolacyjnych, które zapewnią stabilne i długotrwałe obniżenie zapotrzebowania obiektów na energię, a jednocześnie same są przyjazne dla środowiska.

Piana poliuretanowa to materiał nowej generacji.

  • Zapewnia niezawodną izolacyjność w każdych warunkach.
  • Wykazuje właściwości niezmienne nawet przez kilkadziesiąt lat użytkowania.
  • Produkcja, użytkowanie, demontaż i recykling piany są bezpieczne dla środowiska.
  • Piana jest produktem bezpiecznym dla człowieka.
  • Jest efektywna ekonomicznie: łatwa w aplikacji i przynosi zwrot inwestycji w postaci zmniejszonych kosztów w wydatkach na energię.

Minimum energii - maksimum zysków.

Aplikacja piany poliuretanowej pozwala uzyskać szczelną powłokę izolacyjną bez mostków termicznych. W ten sposób ograniczamy potencjalne straty energii do minimum. Mniej opału ogrzeje dom tak samo efektywnie. Rocznie oszczędności sięgnąć mogą nawet 50 procent w porównaniu z takim samym domem docieplonym tradycyjnymi metodami.

Oczywiście pod pojęciem piany poliuretanowej należy rozumieć różne jej typy, dostosowane do różnego przeznaczenia. O właściwościach izolacyjnych pinki poliuretanowej decyduje zastosowany środek spieniający. W zależności od przeznaczenia izolacji używa się różnych środków spieniających. Różnią się one m.in. wartością współczynnika ciepła, palnością, zdolnością do dyfuzji i innymi czynnikami. Oprócz izolacji aplikowanych na miejscu, na rynku dostępne są również prefabrykaty z pianki poliuretanowej – płyty, otuliny itp.