Firma Pama Izolacje, będąca autoryzowanym partnerem marki Purinova, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, czego oczekują od nas nasi Klienci. Są to nie tylko sprawdzone rozwiązania, ale przede wszystkim konkretne argumenty, które pozwolą im dokonać właściwego wyboru. Dlatego też poniżej przedstawiamy Państwu szereg najbardziej istotnych (z punktu widzenia inwestora) zalet pianki poliuretanowej.

1. doskonała izolacyjność

To jedna z najistotniejszych zalet, wydawałoby się – będąca oczywistością. Jednak warto przyjrzeć jej się bliżej, aby odkryć, że właściwości izolacyjne w przypadku pianki PUR są zupełnie inne, niż ma to miejsce w odniesieniu do innych materiałów ociepleniowych. Współczynnik przewodzenia dla pianki wynosi 0,033- 0,036 W/mK. Daje nam to pewność, że sięgamy po rozwiązanie, które skutecznie uszczelni nasz budynek.

2. wysoka dyfuzyjność

Zaleta ta związana jest z izolacyjnością. Dzięki wysokiej przepuszczalności pary wodnej, wilgoć nie zostaje zatrzymana w pomieszczeniu, ani tym bardziej w warstwie izolacyjnej.

3. pozostałe atuty

Oprócz dwóch, wyżej wymienionych zalet, warto zwrócić również uwagę na właściwości, które decydują zarówno o szybkim i bezpiecznym montażu (natrysku), jak i trwałości izolacji wykonanej pianką poliuretanową. Oto lista niektórych z nich:

  • niewielka waga materiału (nie stanowi on zagrożenia dla konstrukcji budynku, może być wykorzystywany zarówno w przypadku nowych obiektów, jak i tych wieloletnich);
  • brak konieczności specjalnego przygotowywania powierzchni, na którą położona ma być pianka PUR;
  • usztywniona pianka wzmacnia konstrukcje budynku;
  • dzięki metodzie natryskowej ocieplanie pianką okazuje się niezwykle wydajne – w ciągu jednego dnia możliwe jest położenie ok. 250m2 materiału izolacyjnego systemów otwartokomórkowych i ok. 1000m2 materiału systemów zamkniętokomórkowych;
  • doskonała przyczepność do zróżnicowanej powierzchni (bez względu na materiał, z którego została wykonana) – pianka
  • wnika w każdą szczelinę, nie wymaga też stosowania dodatkowych artykułów montażowych;
  • pianka PUR nie jest materiałem pylącym – może być stosowana w pomieszczeniach, w których przebywają alergicy;
  • jest to materiał odporny na grzyby i pleśń;
  • pianka PUR chroni budynek przed utratą ciepła zimą oraz nadmiernym nagrzaniem w lecie